Lütfen Bekleyin...

Başkanın Mesajı

 


Günümüzde hem bireyler hem de şirketler arasında çok hızlı bir rekabet yaşanıyor. Bu yoğun rekabette, yeniliğe açık, teknolojiyi kullanabilen ve ekip ruhuyla hareket edenler ön plana çıkıyor.
Bu kapsamda Bursa iş dünyası temsilcilerinin ortaya koyduğu vizyonla hayata geçen ve bugün BTSO Eğitim Vakfı’mız bünyesinde faaliyet gösteren BUTGEM, sizlere iş hayatında aranan nitelikleri kazandırıyor.

Sanayici ve iş adamlarımızın kurgusuyla şekillenen eğitim programları, çok değerli bir eğitim kadrosuyla sizlere aktarılıyor.  

Bugüne kadar 15 bini aşkın gencimiz BUTGEM’de eğitim gördü. Bu genç kardeşlerimiz daha kurs programı tamamlanmadan sanayici ve işadamlarımız tarafından istihdam edilmek üzere talep ediliyor. BUTGEM’den mezun ettiğimiz gençlerimizin yüzde 80’i istihdama doğrudan katılırken, geride kalan yüzde 20’lik kesim de mesleki gelişim programlarıyla kentimizin ve ülkemizin kalkınma hamlesine destek sağlıyor.

Nitelikli ara eleman yetiştirmek amacıyla şimdiye kadar 700’ü aşkın kurs programı düzenlediğimiz BUTGEM’in kapasitesini geliştirmeye dönük yeni bir projeyi daha hayata geçirdik. ‘BTSO-BUTGEM Nitelikli Ara Eleman Yetiştirilmesine Yönelik Yaşam Boyu Eğitim Merkezi Kapasitesinin Güçlendirilmesi Proje’mize BEBKA’dan 1,6 milyon TL’lik kaynak sağladık. Böylece yeni eğitim laboratuvarları oluşturduğumuz ve mevcut alanları geliştirdiğimiz BUTGEM’de sizlere artık çok daha güçlü bir yapıda hizmet veriyoruz.

Kentimizi bölgemizde, ülkemizi ise dünyada güçlü bir konuma taşıyacak olan sizlersiniz. Sizlerin kabiliyetleri ile ortaya çıkacak olan katma değerli ürünler, hedeflerimize kolaylıkla ulaşmamızı sağlayacak. Sizleri hayatta bir adım öne çıkaracak eğitim programlarımızdan faydalanmanızı diliyorum.
 
İbrahim Burkay 
BTSO ve BUTGEM Yönetim Kurulu Başkanı  

                                                                                                   ı