Lütfen Bekleyin...

Hakkımızda

1992 yılında kurulan Bursa Eğitim Geliştirme Vakfı ( BEGEV ) , 1999 yılında Bursa Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın tahsis etmiş olduğu 1400 m2’lik bir alanda Bursa Sanayici ve İş adamları Derneği ( BUSİAD )’in destekleri ile Meslek Eğitimlerine başlamıştır.
 
Daha sonra ise o dönem Bursa Valisi Sayın Oğuz Kağan Köksal’ın koordinasyonunda, Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi ( DOSAB ) Yönetimi ve Demirtaş Sanayiciler Derneği 
(DSD) ’nin büyük destekleri ile DOSAB’da kendisine 38 dönümlük bir arazi tahsis edilmiştir.
 
1’inci Eğitim Bloğunun temel atma töreni, 26.12.2004 tarihinde gerçekleştirilmiştir.
BEGEV , Mesleki Eğitime gönül vermiş pek çok Bursalı iş adamının da katkıları ile inşa edilen 3600 m2’lik yeni binasında 2006 Ocak ayında hizmet vermeye başlamış ,  2006 yılı içinde de BEGEV’in başarılı çalışmalarını gören Bursa Ticaret ve Sanayi Odası ( BTSO ) da BEGEV’i destekleme kararı almıs ve bunu takiben de Eğitim Kompleksi’nin 2 yeni eğitim bloğunun inşaatını üstlenmiştir. Bu inşaatlar 2007 yılı içinde tamamlanmış olup , BEGEV ’in Mesleki Eğitim ’e tahsis ettiği toplam kapalı alan 12,000 m2’ye ulaşmıştır. 2009 yılında BEGEV , yerini BTSO tarafından kurulan BTSO Eğitim Vakfı – BUTGEM’ e bırakmış, BEGEV’ in tüm kullanım haklarına sahip kılınmıştır. 
 
BUTGEM, ülkemizin önemli sanayi merkezlerinden birisi olan Bursa'da, 2009 yılında eğitim faaliyetlerine başlamıştır.
 
Amaç ; sanayide aranılır, yüksek vasıflı, birlikte çalışma alışkanlığı kazanmış, toplumsal sorumluluk sahibi, bağımsız düşünce yeteneği gelişmiş ve özgüven sahibi teknik elemanlar yetiştirmekte ve ömür boyu eğitim felsefesine uygun Meslek Edindirme ve Meslek Geliştirme programları sunmaktadır.